środa, 23 sierpnia 2017

Ładowarka teleskopowa - instrukcja bhp


Ładowarka teleskopowa - instrukcja bhp


Każda ładowarka teleskopowa (rodzaj wózka jezdniowego, który dzięki możliwości zamontowania na nim różnych osprzętów, nazywany jest wielozadaniowym nośnikiem osprzętu ze zmienną fazą wysięgu) powinna być eksploatowana zgodnie z instrukcją i użytkowana zgodnie z przeznaczeniem. Co ważne, eksploatujący powinien wyposażyć ładowarkę teleskopową w stanowiskową instrukcję obsługi, opracowaną na podstawie instrukcji eksploatacji i dostępną dla obsługującego (Rozporządzenie Ministra Gospodarki, Pracy iPolityki Społecznej z dnia 29 października 2003 r. w sprawie warunkówtechnicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeńtransportu bliskiego). Do obsługującego ładowarkę należy zaś w szczególności przestrzeganie instrukcji eksploatacji w zakresie obsługi UTB.


Instrukcje stanowiskowe bhp ładowarek teleskopowych oraz innego sprzętu UTB opracowują specjalistyczne firmy. W swojej ofercie usługowej taką opcję posiada również nasza firma Awans B.H.P. Szczegółowych informacji udzielają nasi specjaliści - zachęcamy do kontaktu.
 Przypominamy jednocześnie, iż wszelkie niezbędne informacje związane z bhp użytkowania ładowarki teleskopowej, są omawiane szczegółowo podczas szkolenia dla operatorów ładowarek teleskopowych.  Wśród zagadnień wchodzących w skład tematyki szkolenia, obok zagadnień bhp, znajdują się również następujące kwestie:
- mechanika i elektronika ładowarek teleskopowych (wózków jezdniowych specjalizowanych ze zmienną fazą wysięgu);
- eksploatacja wózków specjalizowanych;
 - praca w warunkach specjalnych;
 - czynności, jakie operator ładowarki teleskopowej musi wykonać przed przystąpieniem do pracy, w trakcie jej wykonywania oraz po zakończeniu pracy;
 - ogólne wiadomości o dozorze technicznym;
-  klasyfikacja wózków jezdniowych oraz rodzaje uprawnień.
Pamiętajcie, że aby przystąpić do szkolenia dla operatorów ładowarek teleskopowych (wózków jezdniowych specjalizowany ze zmienną fazą wysięgu, kategoria UDT I WJO) należy mieć ukończone 18 lat i skończoną szkołę podstawową. Kurs kończy się egzaminem UDT - pozytywny wynik egzaminu oznacza zdobycie legitymacji UDT, a więc uprawnień do obsługi ładowarek teleskopowych.  Cała organizacja egzaminu i załatwienie wszelkich niezbędnych formalności leży po naszej stronie - kursant cały swój czas i energię może poświęcić na utrwalanie wiedzy i zdobywanie praktycznych umiejętności na dostarczonym przez nas sprzęcie. Pamiętajcie, że jednym z atutów naszej firmy jest nielimitowana liczba godzin praktyki w stałej cenie szkolenia. Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej. W razie wątpliwości odsyłamy do naszych Instruktorów, którzy zawsze z chęcią udzielą niezbędnych informacji. Zapraszamy!

1 komentarz:

  1. Przydatne wskazówki. Jeśli ktoś taką ładowarką pracuje to musi to wykonywać legalnie, z koniecznym przeszkoleniem. A co jeśli maszyna ulegnie awarii? Na https://banat.pl/naprawa-regeneracja/regeneracja-rozdzielaczy-hydraulicznych/ znalazłem wskazówki gdzie warto się zgłosić jeśli naprawy wymagają rozdzielacze hydrauliczne ale i inne elementy hydrauliki siłowej ten serwis jest w stanie naprawić. Nawet na miejscu działania maszyny.

    OdpowiedzUsuń